Jeśli analizowana kwestia okazała się dla Ciebie ważna oraz masz chęć ją zbadać również pod innym kątem, sprawdź więcej znajdziesz tu – ona też ją opisuje.
W tym celu nalewamy do nich wrzącej wody i trzepiemy, by mogła dojść mniej więcej we wszystkie miejsca. Następnie obsuszyć słoiki. Pamiętajmy by konfitur nie dawać do mokrych słojów.
Drugim sposobem jest zalanie słoików wodą już nie gorącej i wstawienie ich do kuchenki na dwie minuty. Wylać wrzątek i wysuszyć. W tym momencie ryzyko oparzenia jest o wiele mniejsze niż w pierwszym sposobie. Przykrywki również trzeba wyparzyć. Można je włożyć do garnka i zalać wodą i gotować dziesięć minut od momentu zagotowania. Odcedzić i wysuszyć. Skupmy się teraz na pasteryzacji, która nie jest taka prosta. Trzeba pokryć wnętrze garnka gazetą, włożyć do niego zapełnione, ale nie do końca dokręcone słoiki. Wlać do rondelka 2/3 ich wysokości i przygotowywać na malutkim ogniu.
Na takich etykietach powinniśmy napisać, co to jest i kiedy to przygotowaliśmy.
Zaabsorbował Cię taki artykuł i chcesz odnaleźć pokrewne informacje? Kliknij więc ten link i sprawdź więcej porad w serwisie (https://serwiskawowy.pl/12_cafe-rovi).
Jest to istotne przy wyborze, gdyż zawsze powinniśmy zaczynać najstarszy przetwór rokiem. Przetwory w kuchni to coś niesamowitego, o każdej porze roku możemy rozkoszować się wyrobami, których nie ma w danym sezonie. Jest to też smaczny prezent dla rodziny. Moja mama robi je każdego lata, dzięki czemu wiem jak istotne są one w zimie podczas przygotowywania posiłków.