Archiwum: wnętrze

wnętrze

W jaki sposób udekorować nasz salon?

Boże Narodzenie to czas, kiedy cała rodzina spotyka, aby razem przeżywać ten szczęśliwy, wolny od pracy czas. Odwiedziny bliskich wiążą się jednak z koniecznością zorganizowania im komfortowego noclegu. Jeżeli nie mamy możliwości wyodrębnienia osobnego pokoju gościnnego, to salon, oprócz funkcji wypoczynkowej, musi spełniać również gościnną funkcję. Jak zaaranżować pokój, jaki w dzień będzie służyć jako pokój dzienny jak też jadalnia, nocą z kolei jako alkierz dla gości, a na dodatek nierzadko łączy się z nim otwarta kuchnia?

Ściany w aranżowaniu pomieszczeń – które rozwiązania cieszą się współcześnie największą popularnością?

Każdy kto jest na etapie aranżowania własnego domu bądź mieszkania, z pewnością zastanawia się, jaki kolor ścian wybrać. Tymczasem, dziś coraz bardziej modne są również oryginalne rozwiązania, jak chociażby cegły na ścianach lub naklejanie specjalnych naklejek. Rzecz jasna, w dalszym ciągu wielkim zainteresowaniem charakteryzują się różnego rodzaju tapety.

Elegancja, unikatowość i prostota fototapety w aranżacji wnętrz.

Poszukując inspiracji do wystroju naszego mieszkania często zasięgamy rad w internecie czy przeglądając różne pisma odnoszące się do aranżacji wnętrz. Idziemy również do specjalnych firm, które to od lat zajmują się aranżacji wnętrz. Nowy wystrój wnętrza to na oko proste zadanie, natomiast wymaga właściwego doradztwa. Malowanie ścian farbami wydaje się jednym z bardzo dobrych pomysłów. Natomiast dekoratorzy chcąc nadać kunsztu będą proponować innowacyjnych rozstrzygnięć.

Fototapety, czyli jaki podkład na ścianę wybrać do swojego domu?

Fototapeta może przedstawiać po prostu wszystko. Od abstrakcyjnych kolorów, przez pejzaże i największe zabytki świata po zdjęcia pamiątkowe w sepii i zamawiane docelowo grafiki i gify.
To ciekawy pomysł na zmianę obecnego układu przez jego ożywienie. Nie musi kojarzyć się wyłącznie z pokoikami dla małych dzieci, które wytapetowane są postaciami i lekkimi, wrażliwymi na receptory dzieci kolorami w jasnych odcieniach. Z drugiej strony taka właśnie jest specyfika fototapet pod nasze maleństwa; ich młoda psychika potrzebuje odczuwać bezpieczeństwo i bajkowość. Takie warunki mogą stworzyć przede wszystkim fototapety.