Archiwum: Październik 2020

Przestrzeń kuchenna po francusku albo skandynawsku

Kuchnia i salon w stylu skandynawskim
Jeśli pragniesz mieć oryginalną kuchnię, warto wybrać jeden z zagranicznych sposobów na aranżację. Doskonale w naszych warunkach sprawdzi się styl francuski lub styl skandynawski. Tego rodzaju kuchnie będą się przyjemnie odznaczać na tle tradycyjnych krajowych wnętrz. Jakimi cechami odznaczają się oba wymienione style?

Postaw na funkcjonalność|Pamiętaj o względach praktycznych w urządzaniu korytarza

korytarz
Korytarz nie znajduje się w każdym domu, ale tam gdzie jest spełnia ważną rolę praktyczną. Trzeba przyznać, że ma masę ważnych funkcji. Pełni na pewno rolę wygodnego przejścia do wielu pomieszczeń. Gdy jest w domu korytarz, nie trzeba się przejmować, czy ktoś wejdzie w butach do salonu czy innego pomieszczenia. Zawsze może spokojnie ściągnąć buty na korytarzu lub czy też w przedpokoju. Klasyczny korytarz posiada także wycieraczkę, która pozwala oczyszczenie butów, jeżeli zaproszony ma jednak nie ściągać butów.

Na co warto zwrócić uwagę instalując kominek w swoim domu?

mieszkanie - landszaft
Współczesne technologie udostępniane przez producentów i różnorodność stylistyczna zabudowy, pozwalają na zastosowanie kominka zarówno w domu o tradycyjnym charakterze, jak również nowoczesnym mieszkaniu. Dla wielu z nas kominek we własnym lokum to spełnienie marzeń o eleganckiej aranżacji, w której odnaleźć można spokój i relaks. Na co warto poza walorami stylistycznymi warto zwrócić uwagę przy planowaniu strefy kominkowej?