Archiwum: styl

styl

Jakie regały przydadzą się w skąpym pomieszczeniu?

lampy wiszące
Obecnie coraz bardziej powszechny w pomieszczeniach, staje się minimalizm. Lubimy stonowane i nie obfite w sprzęty wnętrza. Fundamentalnym detalem stają się więc sofy, które mają być przede wszystkim naturalne, ale również wszechstronne.
Idąc za potrzebą minimalizmu, na rynku, zobaczymy aktualnie rozmaite kształty mebli, które możemy dobrać do naszego sposobu bycia.

Należy zainwestować w sprawunek mebli shabby chic

shabby chic

Stylowy dom to podstawa

Jeśli bierzemy się za wykańczanie naszego domu, to pragniemy by prezentowało się ono jak najlepiej oraz by okazało się niesamowite. Przez to sprawdzamy przeróżne style proponowanych mebli i namyślamy się nad doszlifowaniem każdego szczegółu. To wszystko powoduje, że teraz dużym powodzeniem cieszą się meble Shabby chic, pokazywane w wielu salonach meblowych, jak i także na różnych stronach internetowych.

Shabby chic – prosty sposób na styl retro w każdym mieszkaniu

shabby chic
W dwudziestym pierwszym wieku spośród różnych styli panujących w teraźniejszych trendach dizajnu i dekoracji można zauważyć specyficzną modę na vintage. Można ów efekt osiągnąć na najrozmaitsze sposoby – od kupowania drogich ornamentowanych zasłon aż po eleganckie naczynia lub kolekcje figurek. Nie można jednak absolutnie zapomnieć, jak w tej estetyce istotne jest precyzyjne dobranie wszelkich możliwych elementów wyposażenia domu – włączając w to meble. Dlatego też przy planowaniu design pomieszczeń zdecydowanie warto obejrzeć styl shabby chic, odmianę wzornictwa retro stawiającą na standardowy styl z lekką ozdobnością, delikatne pastelowe kolory oraz efekt postarzania materiału. Jest to styl, który pasuje do wyjątkowo obszernej gamy pokoi – od salonu aż po sypialnię.