Archiwum: Październik 13, 2020

Shabby chic – prosty sposób na styl retro w każdym mieszkaniu

shabby chic
W dzisiejszych czasach wśród różnych styli panujących w dzisiejszych trendach dizajnu i dekoracji można zauważyć charakterystyczną modę na retro. Można ów efekt uzyskać na najrozmaitsze sposoby – od kupowania drogich ornamentowanych zasłon aż po eleganckie naczynia lub kolekcje zegarów. Nie można jednak w żadnym razie zapomnieć, jak w owej stylistyce istotne jest precyzyjne dobranie wszystkich potencjalnych elementów sprzętu domu – włączając w to meble. Dlatego planując dekorację pokoi niewątpliwie warto zwrócić uwagę na styl shabby chic, odmianę wzornictwa retro , która stawia na klasyczny styl z lekką dekoracyjnością, delikatne pastelowe kolory , a także efekt postarzenia materiału. Jest to styl, jaki pasuje do niezwykle szerokiej gamy pomieszczeń – od salonów aż po sypialnię.

Oświetlenie LED – podstawowe źródło światła w domu oraz aranżacje świetlne

Oświetlenie led
O plusach żarówek LED można pisać sporo. Kiedy już zdecydujemy się na tego rodzaju żarówki, zaczynamy się zastanawiać, w których pomieszczeniach najlepiej je zamontować oraz jak je wykorzystać, aby rezultat był zarówno praktyczny, jak i atrakcyjny wizualnie. Nad kuchennym blatem najlepiej zdecydować się na okrągłe, płaskie żarówki, takie jak mr16, jednak tego typu mocowanie nie w każdej sytuacji się sprawdzi.

Przytulny i nowoczesny dom kreowany oryginalnymi dodatkami

szkło dekoracyjne
Beton jednoznacznie kojarzy się z surowymi, neutralnymi wnętrzami biurowców lub hal fabrycznych. Czy możliwe jest zastosowanie tego materiałów do stworzenia miłego i tętniącego życiem pomieszczenia? Otóż okazuje się, że zestawienie nowoczesnych surowców z ciepłymi dodatkami to bardzo udany przepis na nietuzinkowy projekt komfortowego wnętrza mieszkalnego nawet dla rodziny.

Dekoracje mieszkania i domu

dekoracje do domu
Piękny dom to nasz azyl, miejsce, do którego chce się wracać. Oczywistością jest, że nie każdy umie wszystko urządzić tak, żeby świetnie było dopasowane. Jednak dobrze się trochę postarać. Urządzanie wnętrza to nie jest zajęcie na pięć minut. Tu należy za każdym razem robić zakupy z myślą co już mam w mieszkaniu i jak dana rzecz będzie komponowała się z innymi sprawami. Nie ma również, co przesadzać. Lepiej czasem mieć mniejszą ilość dodatków niż mieć ich zbyt wiele.