Archiwum: Maj 7, 2019

Uniwersalna kuchnia, zatem czego potrzebujemy do tego pomieszczenia?

nowocześnie wyposażona kuchnia
Kompleksowe i funkcjonalne lokum bez wyposażonej kuchni można porównać do człowieka bez serca lub komputera bez napędu. Bez zaplecza w kuchni nie ugościmy odwiedzających, nie schowamy żywności na dłuższy termin, nie ugotujemy zupy i nie wykonamy wielu innych czynności .
Takie elementy wyposażenia jak meble do kuchni, czy stół to oczywistość spotykana w zdecydowanej większości mieszkań, gdzie nie ma kuchni wnękowej.

Kilka podstawowych zasad, o których warto pamiętać podczas planowania łazienki w swoim domu

łazienka
Łazienka jest pomieszczeniem trudnym do dobrego zaprojektowania i wykonania, nie zalicza się również do najtańszych do urządzenia. Jest to związane z tym, że liczba najróżniejszych rozwiązań i technologii jest tak duża, że zapoznanie się z tym wszystkim wymagało będzie mnóstwo czasu, a nie wszyscy będą mieli na to ochotę i możliwości. Wielu ludzi decyduje się na najprostsze rozwiązania, to znaczy płytki na ścianach i podłodze, do kompletu klasyczna wanna, umywalka i ubikacja, i całość jest gotowa. Jeżeli się wszystko dobrze zestawi, to całość może być nawet w miarę praktyczna i funkcjonalna.

Pierwsze własne mieszkanie

Łóżko w sypialni
Właśnie nabyłam mieszkanie, pierwsze w swoim życiu własne gniazdko! Małe, lecz własne. Na dodatek w samym w centrum Krakowa. Wpierw pomyślałam, by umeblować je w stylu angielskim, albowiem nie zbyt dobrze się czuję w nowomodnie umeblowanych domach typu lofty, chłodnych i sterylnych.